COVID 19 و کسب و کارهای استارتاپی

همه گیری های COVID 19 بسیاری از مشاغل را متوقف کرده است، اما برخی از کسب و کارها در حال رشد هستند. برخی از شرکتهای کوچک با ارائه همه چیز از ضد عفونی کننده گرفته تا آموزش و کار از طریق برنامه های منزل، موفقیت بزرگی را تجربه می کنند.برخی از استارت آپ هایی که توانستند چالش های این روزهای کرونایی را به فرصت تبدیل کنند به شرح زیر است:

۱-استارت آپ گرونئو  GRÜNEO

 

زمانی که هنوز کسی نام بیماری کرونا را نشنیده بود، دو زن در برلین به ایده جالبی برای آن گروه از ساکنان شهرهای بزرگ رسیدند که دوست دارند سبزیجات یا صیفی‌جات را در بالکن خانه یا حتی در گلدان‌های پشت پنجره‌شان به عمل آورند؛ ایده‌ای که این روزها حسابی خریدار دارد. آلیسیا فرر اهل بارسلون و لنا مولر (آلمانی) پایه‌گذاران شرکت گرونئو  GRÜNEO هستند. شرکتی که به مشتری وسایل کامل را برای درست کردن باغچه‌ای در آپارتمان می‌دهد.

برای شهروندان در اروپا داشتن تغذیه سالم، بسیار مهم شده است. آنها می‌خواهند بدانند موادی که مصرف می‌کنند از کجا آمده است و چه کیفیتی دارد. او اضافه می‌کند: جوان‌ها هم ترجیح می‌دهند داخل خانه‌های خود گل و گیاه بیشتری داشته باشند. ما هر دوی این‌ها را با هم عرضه می‌کنیم و به آنها این امکان را می‌دهیم که نه فقط خانه‌شان را با گیاه تزیین کنند، بلکه از آنها استفاده هم بکنند.

 

۲-پله برقی ها

که هر روز توسط میلیون ها نفر در فرودگاه ها، ایستگاه های قطار و فروشگاه های بزرگ در -سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند – دسته های این پله برقی عامل انتقال هرگونه آلودگی هستند و این دقیقاً همان چیزی است که باعث شد کاترینا اوبلادن و تانجا نیکل برای جلوگیری از ضد عفونی کننده برای آنها استفاده کنند. این دو با استفاده از نور ماوراء بنفش به جای مواد شیمیایی برای از بین بردن باکتریها، قارچ ها و ویروس ها استفاده کردند.

 در این راستا هلدینگ دانش بنیان لیدکو علاوه بر سرمایه گذاری های دانشی- اقتصادی مشترک در حوزه های (High-Tech) و فناوریهای نوین و پیشرفته اقدام به سرمایه گذاری ریسک پذیر مشارکتی در رابطه با طرح های کرونا با صاحبان دانش و نخبگان علمی نموده است. فرهیختگان زبده ی که دارای طرح هایی در زمینه (تشخیص و درمان) COVID 19 می باشند در امتداد مجموعه تلاش های فنی نخبگانی که تاکنون به وقوع پیوسته، اعلام آمادگی فوری و جدی کنند.

باشگاه نخبگان و پژوهشگران لیدکلاب نیز با بهره گیری از کانون های نخبگانی و سرمایه گذاری  با ارائه تسهیلات ویژه همچنان پذیرای نخبگان علمی و صاحبان طرح / ایده های خلاقانه جهت حمایت و معرفی به کانون های سرمایه گذاری می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید