بیوتکنولوژی آبی

براساس گزارشات اخیر Technavio ، پیش بینی می شود بازار بیوتکنولوژی آبی ۷۷/۱ میلیارد دلار در طی سال های ۲۰۱۹-۲۰۲۳ رشد کند. رشد در بازار بیوتکنولوژی آبی را می توان به بخش های زیادی نسبت داد که یکی از آنها بخش کاربردهای دارویی ، F&B و سایر موارد است. شرکت کنندگان در صنعت با در نظر گرفتن چشم اندازهای خود در بخش برنامه های در حال رشد سریع ، به تجزیه و تحلیل حداکثر فرصت های رشد در بازار می پردازند. در آخرین گزارشات تحقیق بازار Technavio ، به دلیل افزایش آگاهی در مورد عوارض جانبی ناشی از محصولات آرایشی مصنوعی ، تقاضا برای مواد آرایشی ارگانیک در بین مصرف کنندگان افزایش یافته است. منابع دریایی در صنعت آرایشی و بهداشتی وارد شده است زیرا حاوی مواد موثره ای است که با آبرسانی و تقویت آن به محافظت از پوست کمک می کند. مواد آرایشی و بهداشتی ساخته شده از مواد طبیعی با کمک محصولات مبتنی بر بیوتکنولوژی آبی تولید می شود. این باعث افزایش محبوبیت بیوتکنولوژی آبی در صنعت زیبایی می شود. طبق نظر Technavio، پیش بینی می شود که بازار بیوتکنولوژی آبی درنرخ رشد ترکیبی سالیانه ( CAGR) تقریباً ۷ درصد تا سال ۲۰۲۳ رشد کند. منابع دریایی از جمله جلبک ها حاوی عناصری مانند آهن ، مس و روی ، پروتئین ها و کربوهیدرات ها هستند. آنها همچنین سرشار از ویتامین های A ، B  و C و اسیدهای آمینه هستند.

علاوه بر این از میکرو جلبک ها ، ماکرو جلبک ها ، ماهی ها ، باکتری های دریایی ، هالوفیت ها ، و گل های دریایی و آب در تولید محصولاتی برای ضد پیری ، محافظت در برابر نور ، هیدراتاسیون و سفید کردن پوست استفاده می شود. این امر نیاز به بیوتکنولوژی آبی را برای استخراج عناصر فعال از این منابع بیشتر تقویت می کند. 

فروشندگان متعددی در بازار بر گسترش و تولید محصولات جدید تمرکز پیدا کردند.  به عنوان مثال ، شرکت Archer Daniels Midland استخراج روغن جلبک Onavita DHA را راه اندازی کرد، که در خط تولید امگا ۳ شرکت می کند.

Aker BioMarins  یکی از فروشندگانی است که در فضای بیوتکنولوژی آبی فعالیت می کند. این شرکت محصولات بیوتکنولوژی آبی خود را از جمله مواد مغذی و صنایع غذایی در اختیار کاربران نهایی قرار می دهد.

 منبع : www.manchestertimes.com

دیدگاهتان را بنویسید