استارتاپ های بیوتکنولوژی اروپایی در سال ۲۰۱۹(قسمت دوم)

 

Cellink

استارتاپ سوئدی Cellink در سال ۲۰۱۶ با فناوری بیوپرینتینگ سه بعدی کم هزینه و در دسترس شناخته شد.این استارتاپ اولین شرکت در سراسر جهان است که با موفقیت از چاپگرهای سه بعدی و جوهرهای زیستی برای چاپ پوست، گوش و حتی بافتهای مختلف استفاده کرده است. در حال حاضر از این فناوری در بیش از ۶۰۰ آزمایشگاه استفاده می شود. در سال ۲۰۱۹   این شرکت با همکاری شرکت بیوتکنولوژی آلمانی Cytena  یک پلت فرم جدید بیوپرینتینگ به نام  BIO X6 را راه اندازی کرده است.

 

بیوتکنولوژی رودخانه هادسون

رودخانه هادسون یک استارتاپ هلندی که در سال ۲۰۱۵ تأسیس شده است و جهت توسعه فناوری های ژنتیک در حوزه ی بیوتکنولوژی کشاورزی  از جدیدترین تکنیک های ژنتیک شامل CRISPR و پلتفرم اختصاصی SuRE برای بهینه سازی ژنتیکی محصولات زراعی، جهت افزایش بازده، بهبود مقاومت در برابر بیماری و ارزش غذایی استفاده می کنند.

 

LipoCoat

این استارتاپ هلندی در سال ۲۰۱۶درجهت بهبود عملکرد دستگاه های پزشکی، راحتی و ایمنی  آنها تأسیس شد. روکش های بیولوژیکی که رطوبت، چربی و رسوب گذاری را کنترل می کنند. این پوشش ها با ضخامت فقط ۵ نانومتر، بسیار زیست سازگار و غیرسمی می باشند و پتانسیل استفاده در ایمپلنت ها، لنزهای تماسی و کاتترها را دارند. با تأمین بودجه ۳ میلیون یورویی که این شرکت تاکنون دریافت کرده ، راه را برای پوشش های بیولوژیکی نسل بعدی هموار می کند.

 

Nouscom

یک استارتاپ سوئیسی و ایتالیایی است که از طریق  تقویت سیستم ایمنی به درمان سرطان  می پردازد. پیشنهاد فعلی آنها تولید واکسن شخصی آنتی ژن Endovax است که با فعال کردن سیستم ایمنی بدن باعث القای واکنش های ایمنی اختصاصی در برابرسرطان می گردد. این استارتاپ در سال ۲۰۱۵ تأسیس شده است و با روش های درمانی خود هنوز در مرحله پیشرفت پریکلینیکال قرار دارد، اما با ۵۴ میلیون یورو بودجه مناسب، موقعیت خوبی برای تبدیل شدن به  شرکتی پیشرو در فضای واکسن نئوآنتی ژن دارد.

SparingVision

رتینیت پیگمنتوزا یکی از رایج ترین اشکال نابینایی است که در حال حاضر حدود دو میلیون نفر در سراسر جهان را درگیر می کند  استارتاپ فرانسویSparingVision با توسعه ژن درمانی، فاکتور زنده ماندن پروتئین طبیعی که در شبکیه وجود دارد را تولید کرد. این استارتاپ که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد ، به عنوان اسپین آف انستیتوی پاریس ویژن، در حال حاضر بالغ بر ۱۵٫۵ میلیون یورو جمع آوری کرده و قصد دارد اولین آزمایش بالینی خود را برای معالجه بیماران در سال آینده آغاز کند.

 

منبع

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید